Od návyku po výsledky alebo ako som začal!

Už od strednej, keď som sa dostal prvý krát ku knihe the secret (tajomstvo) a robil som si z toho srandu, som vtedy ani netušil akú silu môže mať zmena myšlienok a návykov. V knihe opisovali, že všetko je v našich myšlienkach a že si dokážeme pritiahnuť čokolvek, hoci aj Lamborghini. Prišlo mi to nie veľmi reálne a myslel som si, že veľké veci sa dostanú len ľuďom z veľmi bohatých rodín.

Opak bol pravdou ale….

Dnes už samozrejme viem, že niečo pravdy sa našlo aj v spomínanej knihe, len zabudli tam pridať jednú podstatnú vec a to je AKCIA. 

Ako sa hovorí bez vetra sa ani list nepohne, a naozaj to tak je. Sedieť doma na gauči a čakať, že budete za vodou je naozaj sci-fi. A tak som sa začal venovať najmä prvé 2 roky na vysokej súvislostiam a veciam, prečo sa mi deje to, čo sa mi deje. Zistil som, že život mi vždy chcel ukázať tu správnu cestu ale ja som ho nie vždy počúval. Zameral som sa na emócie a myšlienky, lebo vedel som, že myšlienky a to ako sa cítim teraz bude môj kompas do budúcnosti, a všetko čo si myslím sa mi odrazí v realite.

Určite sa pýtate sami seba, Dávid ale ako sa dostanem k lepším myšlienkam ? Prečítali ste množstvo motivačných kníh a stále nič ? Tým správnymi slovami sú opäť akcia a návyky.

Čo som spravil ?

Aby som sa lepšie cítil začal som pred pár rokmi cvičiť, začal som čítať a zaujimať sa o veci v oblasti marketingu a reklamy, aby som bol stále lepší v tom čo robím. Keď prídete do mojej izby uvidíte magnetickú tabuľu, na ktorú som si písal svoje ciele a kroky ako ich dosiahnuť. Všetko som postupne poctivo plnil a zrazu som si uvedomil, že to čo som vždy chcel dnes mám. Samozrejme, že dnes už vzniklo miesto pre nové ciele a nové výzvy, ktoré dosiahnem.

Špeciálny návyk

Dávida je 30. Decembra a ja som si vytvoril jeden špecialny návyk, ktorý by som doslova nazval aj ako očistný a transformačný. Práve na moje meniny, ktoré su koncom roka som si zaviedol diár, do ktorého len v tento deň si píšem za čo som vďačný v predchádzajucom roku a čo očakávam od nasledujúceho roka. Všetko píšem v prítomnom čase a vyzerá to asi takto:

Za rok 2016 som vďačný: 

  • za zdravie
  • spoznanie nových ľudí
  • založenie novej stránky
  • dovolenku

V roku 2017 ku mne prichádza:

  • Nová príležitosť
  • organizovanie koncertov
  • 100 000 EUR
  • Nové auto
  • Posunutie podnikania na nový level

Samozrejme, že všetko sa snažte konkretizovať do posledných detailov, predstavujte si to. Predstavte si nápriklad krásnu dovolenku niekde v trópoch ako ležíte na hojdacej sieti a smelo to tam napíšte.

Čo ďalej ?

Počas roka, budú k vám chodiť príležitosti zladené a s vašími požiadavkami, ktoré ste napísali a je naozaj na vás, či sa do toho pustíte alebo nie. Veľa krát obrovská príležitosť a úspech su prezlečené za dočasný strach, pád a neúspech. Takže moja rada je, pracujte na tom, čo vám prebehne hlavou, lebo všetko s vami hrá. Ja sám som si to pred pár rokmi neuvedomil a ako som písal vyššie v článku nepočúval som znamenia, ktoré mi život dával.


Verím že článok bol užitočný, nabúduce si dáme niečo o prokrastinácii, kedže pri odkladaní veci na zajtra, o týždeň, o mesiac sa nikdy nikde nepohneme !

 

Štítky:
Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov generaciarapu.sk a zdolahore.sk, študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými na mojom blogu :)
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů