DÁVIDOV PRÍBEH V KRÁTKOSTI PRE VÁS 

PÁR SLOV O MNE 

Ahojte, moje meno je Dávid Kokavec. Pomáham ľuďom zistiť ich skrytý potenciál, nasledovať svoje ciele a motivujem k výsledkom. V súkromí rád cestujem, spoznávam nové krajiny, rád obchodujem a vymieňam energiu za peniaze. Okrem toho rád lyžujem, milujem dobré jedlo, svoju priateľku a každý jeden moment si vychutnávam naplno. 

KROK PO KROKU 

Už ako 6 ročného chalana ma bavilo obchodovať, keď sme s bratom boli takí malí chalani na dovolenke s rodičmi a tam sme medzi sebou vymieňali rôzne kartičky a hrali sme sa, že je to platidlo. Neskôr zase som si postavil v zime zo snehu menšie iglooo a tam som zbieral cencúľe, ktoré určite uhádnete na čo som ich použival - tiež ako platidlo medzi bratom a kamaratmi s ktorými sme sa hrali. Na tieto detské časy spomínam s úsmevom.

Neskôr už som mal možnosť okúsiť aj reálne peniaze, keď som celej rodine pomáhal predávať mobilné telefóny, ktoré sa už nepoužívali. Týmto som si vedel ako 14-15 ročný chlapec prilepšiť aspoň nejaké vreckové navyše.

Bol som známy aj tým, že rád som si šetril zarobené peniaze, čo sa ukázalo ako dobrá voľba kedže neskôr som ich vedel ďalej investovať a zhodnotiť. 

NO NIE VŽDY SOM TAK ŽIL

Stále som hľadal tú rovnováhu a po pravde nevedel som kam to celé smeruje. Narodil som sa do usporiadanej rodiny, v ktorej nič nechýbalo. Dostal som aj jasný smer od rodičov ale ja som stále vo vnútri hľadal tie svoje cestičky. 

Túžba zarobiť si peniaze a dosiahnuť slobodu bola stále silnejšia, no stále som nevedel ako na to a tak som sa nechal len unášať prúdom. Mal som v hlave svoje sny stále pred očami, čakal kedy sa zhmotnia, prečítal som knihu "Tajomstvo", no červené ferrari nie a nie spadnuť z neba. Moja realita bola úplne iná a vôbec som nežil v súlade s tým čo som chcel, takže výsledky boli len minimálne alebo žiadne. 

PRIŠLO NÁHODNE ZNAMENIE ? 

Od mojich 17tich rokoch som sa dostal asi k môjmu najväčšiemu pokladu - facebookovým stránkam. V tom období som hral veľa internetových online hier, čo sa ukázalo ako osudné, keď jedného dňa, keď som si uvedomil, že tie hry mi už nič nedávaju, tak som svoj účet v hre vymenil za 3 facebookové stránky. Dodnes si na ten moment pamätám. 

Wow Vždy som chcel mať facebookové stránky, kde môžem pridať kadejaký príspevok a zrazu vidím ľudí ako ho s radosťou “lajkujú”. Pridával som prevažne športový obsah ale stále som nevedel ako využiť plný potenciál tých stránok.

Postupom času som zistil, že facebook fanúšíkovia sa môžu zísť na reklamu a tak som získal aj svoju prvý zákazku - za 20 EUR/mesiac (reklamovanie tričiek). Hovoríte si veľa, málo ? Pre mňa to znamenala šanca a nádej, že naozaj sa dá cez internet zarábať. Neskôr som začal FB stránky kupovať a následne aj predávať s vysokým ziskom.

Kedže som ale bol nerozvážny prvák na vysokej škole tak v spojení s internátnym životom to bol pre mňa úlet a okrem bežného vreckového som sa dostal k svojim prvým väčším peniazom. Stále to ale nebolo celkom to čo by ma bavilo na 100% a čo by mi zabezpečilo budúcnosť. Takže skúšal som sa popri tom zapájať do rôzných MLM spoločností a takto som skušal predavať rôzne výrobky týchto firiem. Asi uhádnete ako som dopadol - nevyšlo mi to a prišiel som o peniaze, ktoré som vložil. Moja dobrá vlastnosť však bola, že som sa nikdy nevzdal. 

PREKÁŽKY A POCHYBNOSTI 

Keď vám v živote pár zásadných vecí nevýjde, tak už sa aj začnete pýtať sami seba, či idete správne. Bol som plný pochybností, objavil sa aj strach z neznámeho. Okolie mi k tomu tiež veľmi nepomáhalo, kedže som počul, z každej strany "ako je podnikať ťažké", "že nemám na to predispozície" a podobné veci. Niekde tam vnútri som ale cítil, že toto je moja cesta. 

A TAK SOM POČÚVAL SVOJ VNÚTORNY HLAS

Začal som budovať ďalšie facebookové stranky, prestal som počúvať ostatných a šiel svojou cestou. Zúčastňoval som sa rôznych seminárov a spoznával veľké množstvo nových ľudí.  Postupne sa mi podarilo vybudovať na facebooku stránky vo výške až 700 000 slovenských fanúšikov. Myslel som si, že toto obdobie nikdy neskončí. 

KEĎ V TOM ZRAZU PRIŠIEL PÁD

Prišiel som zo dňa na deň o väčšinu svojich stránok. Niekto sa mi hackol na facebook, a stránky jednoducho ukradol. Nebolo to prvýkrát. Aj keď ďalší krát som si za to už mohol sám. Nechal som sa presvedčiť, že niektoré stránky predám za veľkú sumu, dôveroval som a tak som prišiel takmer naozaj o všetko. Ani po tomto som sa nevzdal aj keď sa musím priznať, pár nocí sa mi spalo ťažšie. 

BOD ZLOMU - STANE SA ZÁZRAK ? 

Začal som to brať o to vážnejšie a veriť tomu čo mi prebieha hlavou, začal som veriť inšpirácii. Akonáhle mi niečo napadlo hneď som si to značil na papier a začal aj realizovať. Za tých pár mesiacov sa mi podarilo: 

-> zaregistrovať na stránke jaspravim.sk a začať ponúkať reklamné služby + spravovanie facebookových stránok. A výsledok ? Prvých 2000 EUR zarobených za krátky čas, čo mi dodavalo len ďalšú vieru. 

-> začal som navštevovať verejné stretnutia podnikateľov v Košiciach, kde som spoznal veľa podobných ľudí a nadviazal úžasne kontatky a spolupráce. (Nevýčísliteľné

-> založil som s kamarátmi vlastný lifestyle magazín - ZDOLAHORE, kedže som videl v tom potencial a skrz vlastné facebookové stránky aj úžasnú a lacnú reklamu. Výsledok nenechal dlho čakať a približne do pol roka sme dosiahli návštevnosť - 100 000 ľudí mesačne. 

ČO BOLO POTOM ? 

Do sveta reklamy som sa dostával stále hlbšie a hlbšie. Prišlo obdobie, kedy som veľa čítal, kupoval si rôzne kurzy a postupne sa stával expertom na platenú reklamu na facebooku, marketing a tvorbu pasívnych prijmov. Som určite zástanca celoživotného vzdelania samozrejme mám na mysli to práve vzdelanie, kde neopakujete len naučené vety ako v škole. 

Následne som vytvoril a podielal sa na projekte RAP GENERATION, ktorý sme vytvorili na ostrove Kréta počas našej 11-dňovej dovolenky. Úspech nenechal dlho čakať a stali sme sa najväčším rapovým portálom na Slovensku a Česku s vysokou návštevnosťou.

Netrvalo dlho a do roka sa nám podarilo zoorganizovať aj náš prvý koncert v jednom z najväčších podnikov v Bratislave, s hosťami ako PIL C, Fobia Kid a RADIKAL CHEF. 

Splnili sa nám postupne rôzne sny, začali sme sa stretávať s interprétmi, ktorých sme predtým len počúvali na sluchádkach alebo na koncertoch. 

Navštívil som veľa nádhernych destinácii ako Miláno, Dubaj, Cyprus, Kréta, Turecko, Egypt, Baleárske ostrovy, Dánsko, Švedsko a veľa ďalších. 

Začal som zarobené peniaze investovať na burze kryptomien. Počiatočne som sa tejto oblasti celkom bál a tak som začal s kapitalom približne 1000 EUR, ktorý sa mi podarilo zhodnotiť 60x. 

Vytvoril som ďalšie projekty ako KRYPTOTREJDER (projekt, ktorý sa venuje investovaniu) a môj osobný blog - POZITÍVNY NÁBOJ

UVEDOMENIE SI PODSTATY MOJEJ CESTY

Ako toto čítate, všetko znie ako pekný príbeh s happy endom. No určite sami viete, že počas cesty príde veľa prekážok, ktoré postihli aj mňa. Úspešny sa však sa stane práve ten, kto tie prekážky zdolá,  zoberie si z nich ponaučenie a premení ich na skúsenosť, ktorá ho posunie vpred.

Veľa ľudí zahodí svoje sny len preto, že sa boja. Majú strach z toho čo si o nich budú myslieť ostatní. Ja som sa rozhodol, že skočím z útesu a počas pádu si postavím krídla. Nie každý ma takú povahu, možno to mám v číslach napísane. No chcem aby ste vedeli, že každý dokáže dosiahnuť to po čom túži. Zázraky sa naozaj dejú ale nič z toho by sa nezrealizovalo ak by som nemal spalujúcu tužbu, pozitivné myšlienky, a dôveru v moju cestu.

Vítam vás teraz už z môjho blogu, ktorý verím, že bude pre vás prínosom. Rád som sa podelil s vami s mojim príbehom. Ten svoj už píšete vy sami a ak vám táto stránka a môj blog aspoň trošku pomôžu spraviť krôčik vpred tak jej účel bol splnený. 

Dávid Kokavec

Veľa ľudí sa ma pýta, že prečo práve Pozitívny Náboj. Jednoznačnú odpoveď vám však nedám. Rozmýšlal som ako pomenujem môj priestor. Zrazu mi napadlo, že ho bude vystihovať práve toto slovné spojenie.

Pozitívny = kladne naladený do života, počúva sám seba a kráča za svojím snom.

Náboj = silný a vytrvalý, prerazí a dostane sa presne tam, kam chce. 

MOJA VÍZIA

Pomáhať ľuďom pri budovaní príjmov, hľadaní rovnováhy, plnenie si snov a v zmene myšlienok na pozítívne. Som presvedčený, že to na čo myslíte po vačšinu svojho dňa, to sa vám odzrkadlí aj v realite. Ja váš však nezachránim, to už musí každý sam. Budem zdielať len svoj názor a moje slovo. Ako s tým naložíte je na vás. Ak sa v tom uvidí aspoň jeden z vás tak to má pre mňa zmysel. Veď viete jedna zápalka dokáže odpáliť aj ďalšie zápalky. :) 

PROJEKTY NA KTORÝCH SA PODIEĽAM A KTORÝCH SOM SPOLUZAKLADATEĽ: