Čo robiť po škole ? Druhá šanca začať žiť život!

Roky učenia, driny, skúšok sa skončili. Aj na vás možno prišla úľava po tom všetkom. Pár týždňov budete oslavovať a ešte k tomu krásne leto pred nami. Dnešný článok venujem všetkým študovaním a promovaním. Sám som 4-ták na vysokej škole a štátnice ma čakajú už ďalší rok. (Viac o mne…) Otázka znie čo ďalej ?  Vy čo ste už skončili máte tento dôležity krok rozhodovania pred sebou. Pravdepodobne nájdete si zamestnanie a budete robiť to čo ste vyštudovali. To dá aj logiku. Ale skúste si predstaviť, že to budete robiť celý život a za ten náš smiešny slovenský plat. Nie je na čase sa rozhodnúť skúsiť zo života vyťažiť čo najviac, skúsiť niečo risknúť, skúsiť padnúť a vstať, precestovať pár krajín, spoznať veľa nových ľudí a takto postupne nájsť sám seba. Ja si myslím, že nikdy není neskoro. Práve teraz je na vás spraviť rozhodnutie a začať robiť niečo čo vás bude v živote napĺňať.

Treba si uvedomiť, že začíname žiť svoj vlastný život, takže bez ohľadu na to čo povedia rodičia, čo povedia vaši blízki, sľúbte mne a hlavne sami sebe, že nikdy neprestanete veriť tomu čo už vo vás dávno je. Nenarodili sme sa určite preto aby sme robili otroka v prevádzke za pásom alebo v tom lepšom prípade niekde v kancelárii, ktorá tiež po rokoch není výhra. Radšej mať čistú hlavu ! Pripájam toto krátke ale za to skvelé video od Garyho Vaynerchuka, ktorého mindset odporúčam aj pre vás.

 

 

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov generaciarapu.sk a zdolahore.sk, študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými na mojom blogu :)
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů