Ako zefektívniť prácu? Tu je pár krokov ako na to!

Stáva sa ti často, že chceš niečo spraviť, no stále to odkladáš? Zaoberáš sa cez deň vecami, ktoré ti len berú čas alebo sa nedokážeš sústrediť na to, čo práve robíš, a tak výsledky tvojej práce mrznú na bode mrazu? V tomto článku ti poradíme ako zefektívniť tvoj bežný deň a ako už po pár týždňoch dosiahnuť výsledky.

man-791049_640

Prvá a najdôležitejšia vec je vedieť, kam sa chceš dostať svojou prácou, aký ciel sleduješ a aké kroky si ochotný podniknúť na jeho dosiahnutie. Stále v tom nemáš jasno? Si študent, ktorý študuje školu, no nebaví ťa to? Pamätaj, že všetko je v tvojich rukách. Ak robíš niečo, čo ťa nebaví, si to práve ty, kto môže povedať „stop takto to už ďalej nejde“. Možno ťa prepadne strach, čo bude ďalej, no ver či nie, len zmena môže zmeniť celú situáciu, v ktorej sa práve nachádzaš. Daj svojmu životu jasný smer a raz a navždy skoncuj s nerozhodnosťou!

Každý svoj ďalší deň si naplánuj večer v predchádzajúci deň. Aj keď pre niekoho nie je takéto plánovanie pohodlné, dá sa z neho vybudovať celkom slušný návyk, ktorý ti zabezpečí poriadok v práci a celkovo v živote. Zdá sa vám to nerozumné? Len si predstavte, že sa ráno zobudíte a hneď viete, ktoré veci vám treba vybaviť, viete, kedy máte čas na nejakú športovú aktivitu, viete kedy máte stretnutie s kamarátmi alebo rande. Máte v tom jasno a poriadok, a preto už nemusíte riešiť, čo máte robiť. Plánovanie na v zhone počas dňa, by ti zobralo len ďalší čas a navyše práca by nebola taká efektívna, lebo by si bol stále pod stresom. Sprav si svoj vlastný „To do list“ a uvidíš, že takýto poriadok vo veciach ti len pomôže.

Pravidelné zlepšovanie a pridávanie nových a nových úloh ti pomôže nielen osobnostne rásť, ale taktiež eliminuje stereotyp z tvojho života. V každej činnosti, čo robíš rád, sa zároveň vzdelávaš, študuješ stále niečo nové, čím si len rozširuješ obzor v danej oblasti. Ukáž ostatným, že to myslíš vážne a každý deň si pridávaj viac úloh, ktoré ťa posúvajú vpred. Vďaka novým úlohám rastieš. Už len to, že premýšľaš o tom, kde by si sa mohol zlepšiť vyvolá v tebe pocit, ktorý smeruje priamo k akcii. Vrhnite sa do toho a výsledky sa dostavia čoskoro.

Sprav to dnes! Nič neodkladaj na zajtra. Len v prítomnosti dokážeš vykonávať prácu najlepšie. Ak pracuješ a pri tom myslíš na to, čo bude večer v telke tak ver, že tak budú vyzerať aj tvoje výsledky. Ak si veľmi lenivý, odlož prácu na včera, lebo včerajšok už nikdy nepríde. Budeś mať svätý pokoj. Potom ale preber aj zodpovednosť za výsledok.

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov generaciarapu.sk a zdolahore.sk, študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými na mojom blogu :)
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů